HYLONOX polimerinė danga miško želdinių apsaugai nuo pušinių straubliukų (200 l)

  • 0.00€

Šios prekės šiuo metu neturime sandėlyje, tačiau Jūs galite užpildyti užklausos formą. Kai tik prekę gausime, nedelsdami Jus informuosime el. paštu.

Užklausti
1-3 d.d.
  • Gamintojas: Kwizda Agro
  • Prekės kodas: hylonox

HYLONOX polimerinė danga miško želdinių apsaugai nuo pušinių straubliukų

Lietuvoje nuo 2018 m. kovo mėn. įteisintas polimerinės dangos HYLONOX naudojimas apsaugoti miško sodmenų žievę nuo pušinių straubliukų (Hylobius sp.) pakenkimų. Šis preparatas sudarytas iš natūralios kilmės klijų ir užpildo – kalnų kvarco susmulkintų kristalų. Jame nėra cheminių veikliųjų medžiagų, todėl miškuose želdinių apsaugoje gali būti naudojamas kaip alternatyva, atsisakant cheminės kilmės insekticidų. Tinka naudoti FSC ir PEFC sertifikuotuose miškuose.Miško sodmenų mechaninės apsaugos būdas HYLONOX polimeru. Preparatu apdorojama medelių stiebelių apatinė dalis. Ant medelių žievės užpurkštas polimeras sudaro ilgalaikę elastingą dangą, atsparią atmosferos poveikiui. Taip sudaromas mechaninis sluoksnis, kuris efektyvus būna ne mažiau 2 metus. Danga nekenkia apdorotiems augalams ir aplinkai.HYLONOX polimeras sudaro barjerą – cilindriškos formos apvalkalą, neleidžiantį didžiajam pušiniam straubliukui (Hylobius abietis L.) graužti sodinukų stiebelių žievę. Preparate nėra vabzdžius atbaidančio ar žudančio aktyvaus ingrediento. Jį sudaro neorganiniai užpildai (kvarco kristalai, išgauti ir susmulkinti įvairiais būdais) bei tirštikliai. Produktui nereikia atskiro registravimo, nes jis yra ne pesticidas, o biologiškai inertiškas izoliacinis lakas.

Polimerinės dangos HYLONOX naudojimas – alternatyvi technologija, kuria miško auginimo procese gali būti sumažinamas pesticidų sunaudojimas. Išvengiama galimos grėsmės ir gamtinės aplinkos bioįvairovei, kuri būtų, jei mažinant ūkiškai žalingų organizmų populiacijos skaitlingumą, vykdytume tradicinius cheminės kontrolės metodus.

Naudojimo patirtis. HYLONOX jau sėkmingai naudojamas Austrijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje. Planuojamas naudoti Latvijoje. Juo susidomėjo Baltarusijos ir Rusijos miškininkai.

LAMMC Miškų institutas HYLONOX efektyvumą tyrė plynoje miško kirtavietėje apsaugant pasodintus sodmenis. Ant medelių kamienėlių žievės preparatą purškė rankiniu purkštuvu. HYLONOX nuo pušinių straubliukų gerai apsaugojo pušaites ir eglaites – preparato biologinis efektyvumas buvo 92 procentai.

Platūs HYLONOX veiksmingumo bandymai buvo atlikti Švedijoje. Miško medelynuose apdorojo konteinerinius sodmenis su stacionaria įranga, skirta medelių apdorojimui insekticidų vandeniniais tirpalais (Merit Forest ir kt.). Dėl HYLONOX sudėtyje esamų stambesnių dalelių į kiek didesnį skersmenį reikėjo pakeisti tik purkštukų antgalius. Pasodinti miške medeliai HYLONOX buvo purkšti ir rankiniu nugariniu purkštuvu. Ilgalaikis veiksmingumas buvo vienodai geras apsaugant konteinerinius sodmenis ir išaugintus su atvirąja šaknų sistema. Skyrėsi tik preparato sunaudojimas: mažesnė išeiga buvo mažiems konteineriniams sodinukams, didesnė – stambiems su atvirąja šaknų sistema.


Estijoje panašią į švedišką stacionarią sodmenų apdorojimo liniją pagamino vietinė šalies firma. Estijos valstybiniams miškams 2017 m. HYLONOX buvo įsigyta 8400 l ir su linija apdorota 1,7 milijono konteineriuose išaugintų sodmenų.

Medelyne gali būti taikomas ir lysvėje augančių augalų purškimas. Tokiam apdorojimo būdui reikia turėti specialią techniką, kuri purkštų tarp eilučių ir tik ant stiebelių, kad preparato nepatektų ant šakelių spyglių. Vokietijoje tokia įranga bus bandoma 2018 m. sezone.

Medelių apdorojimas HYLONOX. Sodmenų stiebelių žievė purkštuvu apipurškiama iki 10-15 cm aukščio nuo žemės paviršiaus (šaknies kaklelio). Medeliai gali būti apdorojami medelyne ar jau pasodinti miške. Purškiant reikia saugoti nuo polimero patekimo ant šaknų ir šakelių spyglių. Galima naudoti rankinį nugarinį purkštuvą, pritaikius tinkamo diametro purškimo antgalį. Gamintojas nurodo išeigos normą: konteineriuose išaugusiems sodinukams – apie 5 ml/augalui, su atvira šaknų sistema išaugintiems sodinukams – apie 10 ml/augalui. Priklausomai nuo medelių dydžio, HYLONOX išeiga gali kisti. Po purškimo reikia 6 valandų preparato pilnam išdžiūvimui. Sausu oru išdžiūsta per 2-3 valandas. Preparatas tiekiams paruoštas naudojimui, išfasuotas 10 l bakeliais, 200 l statinėmis ir 1000 l konteineriais. Minimalus parduodamas kiekis 1 tona.


Platinimas. HYLONOX gamina austrų firma Kvizda Agro GmbH. Baltijos šalyse ir rytų Europoje gamintoją atstovauja firma Systemseparation Ltd. Lietuvoje preparatą platina UAB „Parkų technika“: Raudondvario pl. 76, Kaunas 47182; tel. +370 614 79469; el. paštas info@parkutechnika.lt, www.miskams.parkutechnika.lt.

Informacija paruošta pagal firmos „Systemseparation Limited“ ir UAB „Parkų technika“ pateiktus duomenis ir nuotraukas.

Parašyti įvertinimą

Parašyti įvertinimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
    Blogas           Geras
HYLONOX polimerinė danga miško želdinių apsaugai nuo pušinių straubliukų (200 l)

Šios prekės šiuo metu nėra, tačiau Jūs galite užpildyti užsakymo formą. Kuomet prekė bus gauta, Jus informuosime el. paštu.