Kokia vejapjovė Jums tinkamiausia?

1. KIEK VEJOS NORITE NUPJAUTI?

Žemiau esančioje iliustracijoje išsirinkite savo sodui tinkamiausią vejapjovę. Laukeliai nurodo vejos plotą, pilkame fone esantys skaičiai – tinkamą vejapjovių seriją. Patarimas: elektrinės ir akumuliatorinės vejapjovės labiau tinka mažesniems plotams, o benzininės vejapjovės – dideliems.

2. NORITE ŽOLĘ SURINKTI AR MULČIUOTI?

Visos VIKING vejapjovės (išskyrus R seriją) turi žolės surinkimo dėžę. Taip pat žolę galite mulčiuoti (išskyrus 2 serijos įrenginius). Žolė susmulkinama ir paliekama ant dirvos kaip natūrali trąša. Dar vienas pranašumas yra tai, kad nebereikia rūpintis, kur išmesti nupjautą žolę.

3. KOKIAM VARIKLIUI TEIKIATE PIRMENYBĘ?

Galite rinktis iš benzininių, elektrinių ar akumuliatorinių vejapjovių. Jei jums svarbu, kad vejapjovė veiktų tyliai ir neskleistų išmetamųjų dujų, idealiai tiks akumuliatorinė ir elektrinė vejapjovės. Akumuliatorinių vejapjovių modeliai neturi laido, todėl užtikrinama visiška judėjimo laisvė. O didesnio pjovimo pločio vejapjovė su galingu benzininiu varikliu pranašesnė didelio ploto vejose. Dešiniojoje pusėje pateiktos apžvalgos viršuje nurodytos benzininės, apačioje – akumuliatorinės ir elektrinės vejapjovės ir vejos pjovimo robotai.


RINKTIS VEJAPJOVĘ RINKTIS VEJOS PJOVIMO ROBOTĄ

VISKAS TAIP PAPRASTA – TIK 5 ŽINGSNIAI IKI TOBULOS VEJOS

PJOVIMAS.

Nuolat pjaunant veja tampa graži ir tanki. Žolės išleidžia naujų šoninių ūglių, o piktžolės nustelbiamos. Optimalus pjovimo aukštis daugelyje šalių yra nuo 3,5 cm iki 5 cm.

LAISTYMAS.

Geriau laistyti rečiau ir ilgiau nei dažniau ir trumpai. Kastuvu galite patikrinti, ar pakanka vandens. Iškaskite maždaug 15 cm gylio vejos kuokštą ir patikrinkite, ar vanduo prasiskverbė pakankamai giliai.

TRĘŠIMAS.

Prasidėjus augimo periodui, maždaug kovo viduryje, vejai reikia itin daug maistingųjų medžiagų. Kokybiškose vejos trąšose yra tinkamas kiekis azoto, kalio, fosfato ir magnio.

MULČIAVIMAS.

Puikiausia trąša yra pati žolė. Reguliariai pjaunant mulčiuojančia vejapjove, nupjauta žolė gali likti ant vejos. Ji suyra, o sudėtyje esantis azotas greitai mineralizuojamas.

RUDENINIAI LAPAI.

Jie turėtų būti kuo greičiau pašalinami. Ir ne tik todėl, kad taip gražiau. Nepašalinus lapų vejai stigs oro ir šviesos. Žiemą žolė turėtų būti normalaus aukščio – ji neturi būti aukštesnė nei 4 cm.


RINKTIS VEJAPJOVĘ RINKTIS VEJOS PJOVIMO ROBOTĄ